Sprawy o zachowek są zazwyczaj trudne i często prowadzą do swarów rodzinnych. Problemy związane ze spadkiem po zmarłym z najbliższej rodziny niosą ze sobą także duży bagaż emocjonalny, dlatego warto skorzystać z usług adwokata, który spokojnie i z rozwagą poprowadzi sprawę.

Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata?

W sprawach o zachowek warto skorzystać z usług prawnikaPowodów do skorzystania z usług adwokata jest co najmniej kilka. W pierwszej kolejności należy wymienić wiedzę. Sprawy o zachowek są bardzo często skomplikowane i wymagają wiedzy prawniczej, stąd też warto skorzystać z usług profesjonalisty. Kolejny powód, dla którego warto zwrócić się do adwokata to jego bezstronny stosunek do sprawy. W sprawach o zachowek pozywają się bardzo często najbliższe sobie osoby, co prowadzi do ogromnych napięć. Cała sprawa o zachowek wiąże się z ogromnymi emocjami, a jak wiadomo nie są one najlepszym doradcą. Tym samym adwokat, który podejdzie do całego zagadnienia bez żadnych emocji może znacznie więcej zdziałać niż sam powód lub pozwany.

Gdzie szukać prawnika?

Poszukując adwokata w Krakowie, który mógłby się zająć sprawą o zachowek należy kierować się nie tylko ceną jego usług, ale również opinią o nim i jego skuteczności. W pierwszej kolejności dobrze jest popytać znajomych czy mogą polecić jakiegoś adwokata. Być może ktoś wcześniej miał podobny problem i może podpowiedzieć do jakiego adwokata się udać. Jeśli nikt ze znajomych nie miał wcześniej do czynienia ze sprawą o zachowek warto wybrać się do adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym lub szerzej – cywilnym. Następnie należy umówić się na spotkanie i dokładnie wypytać o cenę usługi, sposób jej prowadzenia czy dodatkowe koszty związane ze sprawą. Można również przeprowadzić podobną rozmowę z kilkoma adwokatami i wybrać tego, który najbardziej nam odpowiada. Choć decyzji o wyborze adwokata nie powinno się podejmować pod wpływem emocji, dobrze jest jeśli czuje się zaufanie do wybranej osoby. Jeśli nie udaje się nam porozumieć z adwokatem podczas próbnej rozmowy warto się zastanowić czy nie byłoby lepiej poszukać kogoś innego.

Komentarz do “Szukamy adwokata od zachowku

 • Listopad 28, 2017 z 4:55 am
  Permalink

  Witam
  Maz miał sprawe o zachowek
  Została przyznana smieszna kwota 6000 tys
  Dom wyceniony był na 360 tys
  W tej sprawie biora udział 3 osoby
  Siostra odziedziczyła część po ojcu i połowe po matce
  Tesc zmarł 18 lat temu
  Maz w sprawie miał zasadzone 36 tys.spadku po ojcu.Do dnia dzisiejszego nie ma ani jednego ani drugiego
  Sprawa o zachowek toczy się 3 lata
  Jak rozwiązać poroblem
  Z powazaniem
  MARCINKOWSKA INOWROCŁAW

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *